Łącznie użytkowników: 460
Najnowszy użytkownik: pletcherxtn
AQUARIUS ZASZALAŁ

AQUARIUS ZASZALAŁ W KROŚNIE

W niedzielę 19.11.2017 wystartowała III edycja ligi pływackiej. Podczas tej edycji pierwsze zawody odbyły się w Krośnie, które w ramach gospodarza przeprowadził  klub SWIM2WIN. Poza gospodarzem wystartowały następujące drużyny: AQUARIUS LESKO, MOSiR SANOK, DELFINEK USTRZYKI DOLNE i oczywiście SEKCJA PŁYWACKA MOSiR BRZOZÓW. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Dodatkowo na koniec zawodów rozegrane zostały wyścigi sztafetowe w każdej kategorii. Niedzielne zawody skupiły wokół siebie 190  pływaczek i pływaków. Z uwagi na rosnącą popularność tych zawodów poziom sportowy uczestników ciągle rośnie co sprawia Pomimo dużej konkurencji zawodnicy klubu UKS AQUARIUS LESKO zdobyli sporo medali w  wyścigach indywidualnych, a w czterech rozegranych sztafetach trzy razy stawali na podium.

Przypominamy ,że każdy zawodnik zbiera punkty do klasyfikacji indywidualnej, a pierwsza dziesiątka w każdej kategorii zdobywa punkty do klasyfikacji drużynowej. Po zakończeniu zawodów najlepsi zostali udekorowani medalami i dyplomami. że coraz trudniej jest o czołowe lokaty. W naszym klubie jako pierwsi na starcie pojawili się najmłodsi pływacy , jednym z pierwszych medali jakie zdobył nasz team był brąz Fryderyka Paprockiego , który zdeklasował rywali o 2 lata starszych od siebie. Kolejne starty przyniosły radosne miny trenerów i całej drużyny , w roczniku 2007 na pierwszym stopniu podium staną Jakub Babel który na dystansie 50 m stylem dowolnym wykręcił 36,60. W kolejnych startach zdobył jeszcze srebro i złoto w sztafecie. W Starszym roczniku królowała Iga Sanecka ,która po ciężkiej rywalizacji z rok starszymi koleżankami zdobyła 2 razy srebro , ale i to nie wystarczyło Idze i po ciężkim wyścigu sztafetowym zdobyła w raz z kolegami złoto . Bardzo udanymi startami pochwalić mogą się chłopaki Michał i Leszek którzy wielokrotnie stawali na podium. Trzeba dodać, że Leszek po czwartkowym wypadku zdecydował ze nie zostawi drużyny i z złamanym palcem wystartował w zawodach wydzierając rywalom 2 medale.

Udany start zaliczył Marcin Siwarski  , który zdobył na dystansie 50 m stylem dowolnym upragniony brązowy medal. W całej rywalizacji dobrze spisywał się Maksymilian Karwowski który musiał uznać niewielka różnice rywali w wyścigu o pudło. Dobrze wypadły też dziewczyny Julka ,Zuzia i Justyna ,które popłynęły w granicach rekordów życiowych ale to nie wystarczyło żeby dogonić rywali. Z roku na rok rośnie poziom zawodów a my gonimy dalej kolejne zawody w Sanoku 16 grudnia .Ciekawe czy tym razem uda się wywieść tyle medali z grodu Grzegorza ?.